Deň otvorených dverí

min_image_01

DNI OTVORENÝCH DVERÍ sú nepísanou dlhoročnou tradíciou stredných škôl, pretože ich cieľom je osloviť končiace deviate ročníky ZŠ. V jesenných či zimných mesiacoch ich pozývame a vítame v priestoroch tej – ktorej strednej školy, aby sme čo najlepšie spropagovali študijné i odborné programy, motivovali ich v rozhodovaní sa, kam ísť ďalej študovať, akú profesiu, odbornosť získať.

Aj naša škola, v novej, inovovanej, kreatívnej podobe pripravila tohtoročné dni otvorených dverí. Svoje priestory sprístupnila v piatok 6.11.2009 pre mnohých žiakov a ich sprievod až do neskorých večerných hodín a rodičom vyšla v ústrety v sobotu 7.11.2009.

Návštevníkov sme privítali v tematicky upravených učebniach, kde mohli vidieť technickú vybavenosť pre moderné špecializované vyučovanie, komunikačné technológie, naživo mohli vnímať výuku prostredníctvom diagnostických systémov, mohli sa dotknúť konkrétnych výrobkov, predmetov, obdivovať rôznorodé predmety a práce z dreva, ktoré na odbornom vyučovaní vyrábajú budúci  stolári a pracovníci drevárskej a nábytkárskej výroby. Ukázali sme im sústruženie na CNC strojoch, diagnostiku osobného auta s využitím diagnostických systémov, ale aj moderné spôsoby úpravy účesov, stylingu a dizajnu líčenia, úpravy nechtov v odboroch kaderník a kozmetik.

Tohtoročné dni otvorených dverí boli iné ako tie predchádzajúce, boli dynamické, názorné, farebné, mnohotvárne, pôsobili, okrem iného, aj na všetky zmysly návštevníkov, ktorí si mohli dokonca ochutnať a vychutnať prezentáciu studenej kuchyne a miešaných nealko drinkov, ktorú naštylizovali študenti odborov čašník, servírka (barman) a hostinský spolu s vyučujúcimi a majsterkami odborného výcviku v špeciálne na to upravenej učebni.

K osobitnej prezentácii odborov, profesií, výuky, techniky, školy ako takej, aj s jej personálnym obsadením, prispeli originálne animačné hry v materinskom i cudzom jazyku, na ktorých sa aktívne mohli zúčastniť aj hostia dní otvorených dverí.

Pochvala a uznanie patrí všetkým zúčastneným, oceňujeme aktivity a výborne zvládnuté úlohy žiakov z odboru manažment regionálneho cestovného ruchu, ktorí robili sprievodcov, vítali, sprevádzali, informovali a odpovedali na otázky návštevníkov, a tým školu spropagovali.Školu navštívilo 350 žiakov so svojím sprievodom a rodičmi a my sme presvedčení, že tieto dva dni splnili to, čo sme do nich investovali a od nich očakávali.