Využitie certifikátu animátora v praxi

minAj my, študenti hotelovej akadémie, sme absolvovali animačný kurz s cieľom „pridanej hodnoty“ k našej profesii. Certifikát sme hneď využili pri práci na hrade. Dňa 11. a 12. mája 2024 sme animovali na hrade Beckov v rámci akcie „Rozprávková cesta hradom Beckov“. Vďaka Certifikátu animátor voľného času sme využili svoje znalosti pri práci animátora. Certifikát sme získali absolvovaním 1-dňového školenia na našej škole, ktoré zorganizovala Ing. Šimovcová v spolupráci s firmou Stageman Slovensko.

Našou úlohou bolo animovať ako čarodejnice na hrade v dobových kostýmoch. Pomáhali sme deťom vylúštiť hádanky, ktoré obsahovali indície z rozprávok. Deti hľadali a skladali slová a my sme ich navigovali a zabávali. Bola to zaujímavá práca, plná smiechu, zábavy.

Certifikátom a skúsenosťami sa nám otvárajú ďalšie „dvere na trh práce“. Je len na nás, či ich dokážeme využiť. A my sme to využili naplno so smiechom, zábavou, radosťou a pocitom dobre stráveného slnečného víkendu.

Radka Balažovičová a Linda Polačeková
študentky III.BW, hotelová akadémia