Veľká noc na hrade Beckov aj s našimi študentkami

min_imageVeľká noc na hrade Beckov prebiehala už tradične v spolupráci s našou školou. Študentky 4. ročníka študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu Diana Ščepková a Erika Jarábková ako skúsené sprievodkyne sprevádzali počas veľkonočného víkendu návštevníkov hradu.

Dievčatá už štvrtý rok pracujú na tomto hrade - najprv ako animátorky a tretí rok ako sprievodkyne. Svoje skúsenosti sa snažia odovzdávať aj študentkám nižších ročníkov. Nádejnou sprievodkyňou sa javí študentka 3. ročníka odboru manažment regionálneho cestovného ruchu Bibiána Ďugošová, ktorá svoje začiatky sprevádzania „odštartovala“ práve počas veľkonočných sviatkov.

Študentky 1. ročníka v rámci animácií zabávali najmenších účastníkov na jednotlivých stanovištiach. Hľadali spolu s nimi veľkonočné vajíčka a plnili ďalšie úlohy. Dievčatá nadobúdali komunikačné zručnosti, návštevníkom hradu podávali informácie a starali sa o bezproblémový priebeh aktivít na hrade Beckov. Nadobudnuté skúsenosti uplatnia v teoretickom vyučovaní a aj v ďalšej práci pri aktivitách na hrade. Každá praktická skúsenosť naviac prispeje študentkám k rýchlejšiemu uplatneniu sa na trhu práce.

Sme radi, že sa nám darí naplno realizovať Memorandum o spolupráci s hradom. Nie je to len „fiktívna“ spolupráca, ale reálne naplnenie memoranda.

Ing. Oľga Ilenčíková a Ing. Ivana Šimovcová
zodpovedné za prax študentov