V duchu Komenského...

minOd roku 1955 si 28. marca pripomíname  Deň učiteľov. Tento deň  nie je náhodný.

Pred 430 rokmi sa 28. 3. 1592  narodil pedagóg, filozof, humanista a teológ Jan Amos Komenský. Dodnes je považovaný za učiteľa národov. Svojím dielom, názormi a pedagogickou činnosťou sa zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti svetovej pedagogiky.

Pri tejto príležitosti sa 25. marca 2022 stretli na spoločnom posedení pedagógovia a zamestnanci školy. Stretnutie bolo o to vzácnejšie, že sa konalo po dlhšej pandemickej prestávke. Riaditeľ školy  Ing. Ján  Hargaš, PHD., MBA pozdravil v duchu Komenského všetkých učiteľov, vyjadril im podporu a poďakoval za ich prácu a postoje. Ocenil, ako sa ani v ťažkých podmienkach nevzdávajú, vychovávajú a vzdelávajú súčasnú generáciu mladých ľudí. Zároveň pozdravil všetky kolegyne pri príležitosti nedávneho Medzinárodného dňa žien.

Po slávnostnom prípitku a obede si kolektív zamestnancov školy  posedel v príjemnej atmosfére a na chvíľku všetci prítomní zabudli na každodenné povinnosti.

Mgr. Jarmila Čásarová
PK všeobecnovzdelávacích predmetov