Technická olympiáda opäť na našej škole

minTeší nás, že aj 14. ročník krajského kola Technickej olympiády pre Trenčiansky kraj sa konal na našej škole. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR v spolupráci s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže v Bratislave. Naša škola bola spoluorganizátorom tejto súťaže.

Súťaž bola určená pre žiakov základných škôl. Celkovo súťažilo 24 žiakov z 8 okresov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Súťažiaci museli absolvovať vedomostný test z oblasti techniky a ukázať svoje zručnosti pri výrobe výrobkov zo smrekového dreva. V kategórii A starší žiaci súťažili vo dvojiciach a vyrábali prenosnú debničku na kvety. Mladší žiaci súťažili v kategórii B ako jednotlivci a vyrábali model drevenej loďky.

Všetci súťažiaci zadané úlohy zvládli so cťou. Dvaja súťažiaci zo Základnej školy z Trenčianskych Teplíc získali 1. miesto v kategórii A a budú náš kraj reprezentovať na celoštátnom kole. V kategórii B zvíťazil žiak zo Základnej školy Domaniža a v súťaži na základe platných pravidiel končí.

Vážime si, že súťažiacich prišiel povzbudiť aj poslanec Národnej rady SR a podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Michal Bartek.

Ďakujem organizačnému tímu a odbornej komisii za perfektne odvedenú prácu. Víťazom srdečne blahoželáme.

Ing. Gréta Palková, PhD.
predseda krajského kola Technickej olympiády pre Trenčiansky kraj

Reportáž z podujatia nájdete TU.