Spoznávanie Bratislavy na vode aj na kolesách

minS ukončením školského roka prichádzajú na rad i príjemne strávené chvíle na školských výletoch. My, študenti II.BW, študijného odboru hotelová akadémia, sme sa dňa 18. 6. 2024 zúčastnili nášho spoločného koncoročného výletu do Bratislavy. Pekný slnečný deň sme začali v doobedňajších hodinách prehliadkou Bratislavy a to plavbou po Dunaji na výletnej lodi Kriváň trasou Bratislavský okruh. Počas hodinovej plavby sme sa mohli pokochať výhľadom na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a na Bratislavský hrad. Plavba ďalej pokračovala popod most SNP, most bez podpier zavesený na asymetrickom pylóne, ktorý je jednou z hlavných dominánt mesta, až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja nás upútal Sad Janka Kráľa a na záver sme si mohli vychutnať v úseku medzi starým mostom a mostom Apollo výhľad na obe strany Dunaja.

Poobedie sme strávili prehliadkou v ZOO, ktorú sme poňali trocha netradične, nakoľko slniečko nás príjemne hrialo, ale aj dosť unavilo. Zvolili sme si okružnú jazdu Safari busom, ktorý nás previezol po celom areáli zoologickej záhrady, odkiaľ sme mohli pozorovať všetky zvieratá. Na záver sme ešte navštívili i kontaktnú ZOO, kde sme mali príležitosť nakŕmiť a pohladkať si prítulné zvieratká.

Spokojní a plní zážitkov z celého dňa sme sa vrátili v podvečerných hodinách šťastní a opálení domov.

kolektív II.BW a Ing. Janka Šebestová,
triedna učiteľka