Spolupráca s firmou STAGEMAN

minNaša škola dlhodobo spolupracuje s firmou STAGEMAN, ktorá má s animáciami v cestovnom ruchu bohaté skúsenosti. Študenti majú možnosť zhotoviť si priamo na škole kurz Animátor voľného času.

O kurze, vzdelávaní, aktivitách, prednáškach a iných možnostiach prišiel informovať 10. októbra 2024 študentov tretieho ročníka, študijných odborov obchodná akadémia, manažment regionálneho cestovného ruchu a hotelová akadémia, pracovník – animátor STAGEMANu Radoval Šmehýl.

Zaujímavou formou rozprával o svojich začiatkoch ako animátor, o tom, čo mu táto práca dala a ako sa profesijne posúval. Rozvíjal si vlastnosti potrebné nielen pre animátora, ale aj do bežného života. Sú to hlavne zodpovednosť, komunikačné zručnosti, tímovosť, flexibilita a iné.

Okrem informácií  o STAGEMANe, študentov zapojil do rôznych  úloh, aktivít, ktoré pre nich v rámci prednášky pripravil. Získané informácie sú pre študentov dôležité na absolvovanie kurzu, ktorý je naplánovaný na marec 2025.

Ing. Ivana Šimovcová
PK ekonomiky