Školské kolo Skills Slovakia - Gastro Junior

minV mesiaci október sme zrealizovali školské kolo kuchárskej súťaže Skills Slovakia - Gastro Junior. Ide o 12. ročník celoštátnej súťaže žiakov hotelových akadémia a stredných odborných škôl v odbore kuchár. Hlavný organizátori tohto prestížneho podujatia je Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a Štátny inštitút odborného vzdelávania pod záštitou Ministerstva školstva SR.

Súťaž sa uskutočnila v priestoroch nášho dlhoročného partnera Penziónu Adriana – Zelená voda pod odborným dohľadom šéfkuchára Patrika Oprchala a učiteľov odborných predmetov Ing. Šebestovej a Ing. Mgr. Ragana. Víťazom sa stal študent  4. ročníka odboru hotelová akadémia Andrej Keleši so svojim pokrmom Považský grilovaný srnčí chrbát, zemiakový gratin s kačacou pečeňou a slivkovou redukciou na červenom víne.

Ing. Jana Šebestová, Ing. Mgr. Ján Ragan,
učitelia odborných gastronomických predmetov