Simulované Študentské prezidentské voľby

minVďaka projektu Študentské prezidentské voľby 2024 mali naši žiaci možnosť zapojiť sa do simulovaných volieb a zvoliť si svoju hlavu štátu. Študenti prvého, druhého a tretieho ročníka si vyskúšali, aké je to zúčastniť sa volieb osobne a zároveň si uvedomovať význam občianskej zodpovednosti. Voľba je veľmi dôležitá - náš budúci prezident bude reprezentovať náš štát nasledujúcich päť rokov doma i v zahraničí.

Prvé kolo volieb u nás prebehlo dňa 18. 3. 2024. Študenti boli riadne pripravení a vo svojej voľbe mali jasno. Druhé kolo sme zrealizovali 25. 3. 2024 - študenti volili prezidenta SR na základe reálne postupujúceho prvého a druhého kandidáta. My už výsledok našich simulovaných volieb poznáme, ale na ten skutočný si ešte musíme počkať. Všetkým občanom preto prajeme pri voľbách správny výber a kandidátom želáme veľa úspechov!

Za profesionálny prístup a pomoc pri organizácii volieb ďakujeme našej volebnej komisii, ktorá pracovala v zložení Kristína Naďová, Karolína Klučárová, Dominika Uhláriková, Maryna Kolos (žiačky II.BW triedy, študijný odbor hotelová akadémia).

Mgr. Petra Žuchová
PK všeobecnovzdelávacích predmetov