RE-POWER YOUR FUTURE - nezabudnuteľná konferencia

minV dňoch 7. – 8. februára 2024 sa konala v Žiline konferencia Re-power Your Future, usporiadaná neziskovou organizáciou Junior Achievement Slovensko. Konferencia, plná zaujímavých prednášok, prezentácií, panelových diskusií, rozhovorov a workshopov viac ako 20 spíkrov, bola určená pre žiakov a učiteľov ZŠ a SŠ z celého Slovenska.

Našu školu zastupovali študentky študentskej spoločnosti Šibalky z III.AW triedy, študijného odboru obchodná akadémia, Nikola Remiášová a Sabina Idesová spolu s vyučujúcou Ing. Ivanou Šimovcovou, dlhoročnou učiteľkou viacerých programov JA Slovensko.

Konferencia sa niesla v duchu „Naštartujme budúcnosť Slovenska“. Jej cieľom bola podpora vzdelávania študentov zážitkovou a netradičnou formou. Súčasťou bola prezentácia prepojenia študentských nápadov a projektov so sieťou firiem, možností ďalšieho vzdelávania, námetov na to, ako riadiť firmu, ako byť úspešný manažér, nebáť sa ísť do rizika a iné.

Konferencia bola zároveň oficiálnym spustením jedinečného projektu Re-power Your Future s podporou UniCredit Foundation. Tento projekt je určený študentom vo veku 10 – 19 rokov s cieľom prehĺbiť motiváciu k vzdelávaniu, ako si môžu študenti zlepšiť svoje študijné výsledky, nájsť si zmysluplné budúce povolanie. Projekt bude podporovať rovnosť príležitostí a odstraňovať prekážky mladých v dosahovaní  svojich cieľov.

Riaditeľka JA Slovensko Marta Slováková  slávnostne otvorila konferenciu spolu s riaditeľom UniCredit Bank pre Slovensko p. Jaroslavom Habom podpísaním  Memoranda o spolupráci v spomínanom projekte. Celá konferencia, sprievodné akcie a prezentácia produktov našej študentskej spoločnosti širokej  verejnosti splnili svoj cieľ a zanechali v nás neopísateľný, motivujúci zážitok, chuť pracovať na sebe a napĺňať vytýčené méty.

Ing. Ivana Šimovcová, PK ekonomiky
Nikola Remiášová, Sabina Idesová, „Šibalky“, III.AW