Projekt Euroskola

minV rámci projektu Euroscola si žiaci II.AW triedy pripravili prezentáciu na tému EÚ, parlamentná demokracia, voľby do Európskeho parlamentu. Prezentácie sa 13.2. 2024 zúčastnili triedy IV.AW, V.BW, I.ADW, II.ADW a I.AW. Podujatie sa konalo v spoločenskej miestnosti školy a bolo zamerané na zvýšenie informovanosti mladých ľudí o fungovaní parlamentnej demokracie, štruktúre EP, práci europoslancov a nastávajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. Po prezentácii mali zúčastnení možnosť zapojiť sa do diskusie. V rámci nej sa zaujímali predovšetkým o to, prečo je dôležité zúčastniť sa eurovolieb, ako môže jeden hlas ovplyvniť výsledok volieb, aké podmienky musia voliči splniť  a iné. Veríme, že aj vďaka tejto prezentácii sa mnohí naši starší spolužiaci zúčastnia eurovolieb a odovzdaním svojho hlasu sa budú podieľať na budúcnosti Európy.

Ing. Hudcovicová, Slavka Kolar II.AW