Ocenenie pre Mgr. Jarmilu Čásarovú

minMesto Nové Mesto nad Váhom pri príležitosti Svetového dňa učiteľov každoročne organizuje slávnostné podujatie spojené s morálnym ocenením pedagogických zamestnancov.  Primátor mesta Ing. František Mašlonka udelil dňa 3. 10. 2024 čestné uznanie pedagogičke našej školy Mgr. Jarmile Čásarovej, učiteľke slovenského jazyka a literatúry a dejepisu.

Mgr. Jarmila Čásarová zasvätila celý svoj život práci v školstve. Už 38 rokov rozvíja vo svojich žiakoch lásku k vzdelaniu, múdrosti, dobru, k svojim najbližším i spoločnosti. Mgr. Jarmila Čásarová je výnimočným človekom po ľudskej i odbornej stránke. Nadriadení, kolegovia i študenti ju rešpektujú a vedia, že sa môžu spoľahnúť na jej úsudok, profesionalitu, hlboké vedomosti i pedagogické skúsenosti. Je zodpovednou, svedomitou, pracovitou a tvorivou osobnosťou. V roku 2006 bola menovaná do funkcie predsedníčky predmetovej komisie všeobecnovzdelávacích predmetov. Je garantom Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre a ďalších literárno-umeleckých súťaží, zabezpečuje školské rozhlasové vysielanie, vedie kroniku školy. Dlhoročnou aktívnou pedagogickou prácou, charakterovými vlastnosťami a pedagogickým majstrovstvom ovplyvňuje postoje a vzdelanostnú úroveň žiakov v študijných i učebných odboroch. Je osobnosťou, na ktorú sa nezabúda ani po rokoch ukončeného štúdia, prirodzenou autoritou a inšpiratívnym vzorom.

K získanému oceneniu Mgr. Čásarovej srdečne blahoželáme a do ďalších rokov prajeme veľa zdravia, tvorivých síl a entuziazmu!