Navštívili sme Tropikárium a vianočnú Budapešť

minTropikárium v Maďarsku a vianočná Budapešť boli cieľom odbornej exkurzie žiakov prvého a druhého ročníka študijných odborov manažment regionálneho cestovného ruchu, obchodná akadémia a hotelová akadémia.

V piatok 1. 12. 2023 cestovali žiaci za poznávaním podmorského sveta do Tropikária, najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária. Študenti zažili neopakovateľnú atmosféru prehliadkou tropického pásma, videli exotické zvieratá, mali možnosť pozorovať pestrofarebný podmorský svet vybudovaný na rozlohe 3 000 m². Hlavnými atrakciami podmorského sveta sú žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom, prales, tropický dážď, exotické vtáctvo.

Po prehliadke v Tropikáriu sme pokračovali v našej exkurzii návštevou vianočných trhov v Budapešti. Počas cesty autobusom študentov sprevádzali Michal a Ema. Hoci počasie bolo upršané, dominanty Budapešti - vysvietený parlament, budapeštiansky hrad, Citadela, mosty ponad Dunaj, zanechali u študentov nezabudnuteľné zážitky.

Ing. Ivana Šimovcová, Ing. Jana Pomajbová
PK ekonomiky