Naši študenti sa zúčastnili na EXPO dni.

minDňa 13. septembra 2024 mali  žiaci 2. ročníka  učebných odborov stolár a poľnohospodárska výroba možnosť zažiť deň plný technických inovácií na EXPO dni, ktorý sa konal v Centre stavebných aktivít spoločnosti Reprogas v Novom Meste nad Váhom.  Po príchode na miesto konania návštevníkov privítalo výdatné daždivé počasie, no vďaka veľkému vyhrievanému párty stanu bola možnosť užiť si všetky expozície v príjemnej atmosfére.

Na podujatí sa zúčastnili aj ďalší vystavovatelia a realizátori, medzi ktorých patrili CSA SAMOTY s.r.o., Asimex s.r.o., Wavin Slovakia s.r.o., Saint-Gobain Construction Products, REMS ant s.r.o., Zváračská škola Nové Mesto nad Váhom, George Fischer EMGF spol. s r.o. a Futrak.

Naši žiaci mali možnosť vyskúšať si moderné technológie z oblasti inžinierskych sietí a zapojiť sa do interaktívnych aktivít, ktoré im umožnili zažiť virtuálnu realitu a jej využitie v stavebnom priemysle.

Za vzorné dodržiavanie disciplíny počas EXPO si žiaci zaslúžili aj drobné občerstvenie a malý darček. Za toto všetko patrí veľké poďakovanie všetkým organizátorom a vystavovateľom - za ich nasadenie a profesionalitu, ktoré prejavili aj napriek náročným poveternostným podmienkam. EXPO deň sa stal nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorá našich študentov nielen inšpirovala, ale aj motivovala k ďalšiemu štúdiu a možno aj kariérnemu rozvoju v tomto dynamicky sa rozvíjajúcom odvetví.

Ing. Gréta Palková, PhD.
zástupkyňa riaditeľky pre praktické vyučovanie