Naši stolári vo firme LIKEdesign a v predajni Unimier

minDňa 11. 10. 2024 sa uskutočnila odborná exkurzia pre žiakov 2. a 3. ročníka učebného odboru stolár. So žiakmi sme navštívili firmu LIKEdesign na Zlatovskej ceste v Trenčíne, ktorá vyrába jedinečný dizajnovo originálny nábytok s vysokou pridanou hodnotou. Vo výrobe využíva moderné polo alebo plnoautomatické stroje a zariadenia. Žiaci mohli na vlastné oči vidieť firmu, ktorá je na trhu veľa rokov a je úspešná vďaka svojej filozofii: „Sme presvedčení, že úspech závisí od spokojnosti zákazníka.“

Následne sme sa presunuli do predajne Unimier v Obchodnom centre Úspech v Trenčíne. Odborný výklad nám poskytla pani Ing. Janka Augustínyová, ktorá nám vysvetlila správny výber postelí, roštov a matracov a ukázala trendy, ktoré sú momentálne najviac žiadané zákazníkmi.

Odborná exkurzia bola pre žiakov veľmi prínosná a veríme, že novozískané vedomosti využijú v ďalšom štúdiu a na odbornom výcviku.

PaedDr. Ing. Martin Hibký, PhD.
Predseda PK odborných strojárskych a drevárskych predmetov