LYŽIARSKY NA JEDNOTKU!

minŽiaci našej školy sa zúčastnili v dňoch 27. 3. až 31. 3. 2023 lyžiarskeho a snoubordingového kurzu. Predčasné obavy, či bude na konci marca ešte dostatok snehu boli zbytočné. Najväčšie lyžiarske stredisko v strednej Európe - Jasná nám poskytlo bohatú snehovú nádielku, pričom teploty na druhom najvyššom vrchole Nízkych tatier - Chopku s nadmorskou výškou 2024 metrov nad morom atakovali teplotu hlboko pod nulou a to až -17°C. Aj tento fakt prispel ku kvalitnému snehu a keď nám ešte z pondelka na utorok pripadlo 40 cm nového ,,prašanu“, podmienky boli stopercentné.

Ku kvalitnému zážitku z lyžovania sa pridalo aj nadštandardné ubytovanie v penzióne Gápeľ. Ochotný a ústretový personál sa o nás príkladne staral, za čo sme ho ocenili poriadkom na izbách a prázdnymi taniermi. Ani mimo svahu sme sa nestihli nudiť - o bohatý program plný prednášok a spoločenských hier sa postarali pedagógovia našej školy Ing. Šimovcová, PaedDr. Bednárová a Mgr. Tallo. Okrem lyžovania sme navštívili aj Bystriansku jaskyňu.

Všetci zúčastnení žiaci si ,,lyžiarák“ veľmi pochvaľovali. Nielenže si dobre zalyžovali, zdokonalili sa, zabavili sa, ale hlavne sa aj v poriadku vrátili domov!

Mgr. Filip Tallo,
vyučujúci TSV