Krajské kolo súťaže ENERSOL SK – obnoviteľné zdroje energie

minUž po 14-krát sa na našej škole konalo krajské kolo súťaže ENERSOL SK – obnoviteľné zdroje energie. Súťaž bola určená pre žiakov stredných škôl. Celkovo bolo odprezentovaných 10 prác z 3 stredných škôl v Trenčianskom kraji. Naša škola zastúpenie v krajskom kole nemala.

Súťažilo sa v 3 kategóriách: hlavnej, tvorivej a propagačnej. Práce boli zamerané najmä na využitie solárnej energie. Niektoré projekty ukázali prínos pre prax, lacnejší chod domácností a taktiež by mohli slúžiť ako výuková pomôcka. Hlavným cieľom všetkých prác bola snaha využiť obnoviteľné zdroje energií tak, aby sme chránili našu planétu a životné prostredie.

Dvaja víťazi z každej kategórii  budú reprezentovať náš kraj na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční v Senici.

Víťazom srdečne blahoželáme a budeme im držať palce pri ďalšej reprezentácii.

Ing. Gréta Palková, PhD.
zástupkyňa riaditeľky pre praktické vyučovanie