Hoteláci v 5-hviezdičkovom hoteli Sheraton v Bratislave

minNaša škola má za cieľ podporovať žiakov v štúdiu komplexne, teda nielen vo vzdelávaní v teoretickej rovine, ale i aktívnym prístupom s pridanou hodnotou pre študentov po praktickej odbornej úrovni. Súčasťou stredoškolského odborného vzdelávania sú preto pravidelne i odborné exkurzie, dôležité pre konkrétny profil absolventa.

Tentokrát sa študenti 1. a 2. ročníka študijného odboru hotelová akadémia zúčastnili dňa 5.12.2023 odbornej exkurzie zameranej na prehliadku 5-hviezdičkového bratislavského hotela Sheraton. Študenti si prezreli vnútorné priestory hotela, recepciu, kaviareň, reštauráciu, konferenčnú sálu, miestnosti určené na organizované firemné stretnutia, eventy, rôzne typy ubytovacích jednotiek a tiež boli svedkami vianočných prípravných prác a zdobenia päťmetrového vianočného stromčeka. Tiež mali možnosť nazrieť aj do najluxusnejšieho „prezidentského apartmánu“, ktorý ich očaril svojou veľkosťou, vybavením a nádherným výhľadom z terasy na siedmom poschodí hotela. Naši študenti mali možnosť sledovať spoločenské správanie všetkých zamestnancov a personálu na rôznych pracovných pozíciách v hoteli, ich maximálne profesionálny prístup a taktiež sa utvrdili, že znalosť anglického jazyka je v tejto oblasti nutnosťou.

Po návšteve hotela naše kroky smerovali na vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, kde nás v mrazivom počasí zohrial horúci vianočný punč.

Spokojní a nadšení z príjemne spoločne stráveného dňa sme sa v predvečerných hodinách vrátili naspäť domov. Už teraz sa tešíme na ďalšie nové spoločné zážitky.

PaedDr. Marcela Konáriková, Ing. Jana Šebestová
vyučujúce odborných predmetov