Exkurzia tretiakov stolárov

minV stredu 16. 11. 2022 sa uskutočnila už tradičná exkurzia žiakov tretieho ročníka odboru stolár v Trenčíne-Zlatovciach. Navštívili sme predovšetkým dve firmy a to LIKE design – stolársku prevádzku materskej firmy STAVIVO, ktorá pôsobí na trhu už viac ako 25 rokov. Firma sa zameriava na atypickú výrobu nábytku ako sú kuchyne, nábytok na mieru a interiérový dizajn. Ich výrobky sa dostávajú aj do zahraničia, pričom sme mohli na fotografiách vidieť napríklad realizáciu interiéru v Budapešti. Firma dosahuje vysokú úroveň výroby, čo sa prejavuje najmä špičkovým strojným vybavením, organizáciou, čistotou pracovísk a kvalitou výrobkov. Aj samotní žiaci odboru stolár ocenili a vyzdvihli priebeh výroby. Za odborný výklad a sprevádzanie ďakujeme Ing. Pavlovi Ellingerovi. Zaujímavý je aj fakt, ktorý sme sa dozvedeli z webovej stránky firmy, a to že založila občianske združenie – Pomoc v núdzi.

Druhou obsahovo veľmi hodnotnou bola návšteva špecializovanej predajne Uni-mier nábytok, kde sme si vypočuli cenné informácie v oblasti čalúnenia nábytku, dizajnu a trendov v oblasti lôžkového nábytku a sedacieho čalúneného nábytku. Mohli sme si vyskúšať systémy rozkladacích pohoviek určených na každodenné spanie a špičkových sedacích súprav s polohovateľnou sedacou časťou. Tieto pohovky poskytujú výborný relax, ako môžete vidieť aj na fotografiách. Za odborný výklad a sprevádzanie ďakujeme Ing. Janke Augustínyovej.

Na záver sme sa zastavili na obed v študentmi vyhľadávanom Döner Kebab a pred odchodom v predajni Ibo Trenčín najväčšom predajcovi záhradnej a lesnej techniky a poľovníckych potrieb v okrese.

PaedDr. Ing. Martin Hibký, PhD.
učiteľ odborných drevárskych predmetov