Bodka za školským rokom - výlet zamestnancov školy

minSkvelou tradíciou našej školy sú výlety pre zamestnancov školy na konci školského roka ako odmena za odvedenú celoročnú prácu.

Cieľovým miestom tohtoročného výletu bola Skalica – mesto známe povestným trdelníkom, výborným vínom, golfom, hokejom, historickými pamiatkami a Baťovým kanálom.

Hoci počasie bolo veľmi horúce, slnečné, zamestnanci sa na výlet tešili a zvládli ho bravúrne.

Dohodnutý sprievodca nás čakal pri Rotunde sv. Juraja. Postupne sme navštívili historické centrum Skalice a pozreli sme si Farský kostol sv. Michala Archanjela, hrobky, secesnú budovu Domu kultúry. Po prehliadke sme sa všetci „posilnili obedom“ v reštaurácii na Golfe. Pod vedením inštruktora golfu sme mali možnosť vyskúšať si aj základné pravidlá golfu.

V teplom počasí všetkým dobre padla plavba po Baťovom kanáli a ochutnávka vína a skalického trdelníka. Záverom výletu bola ochutnávka vína vo firme Winterberg. Pán Mgr. Tomáš Ozán ukázal prítomným priestory pre zrenie hrozna a spracovanie vína. Samozrejme výlet sme zakončili malou ochutnávkou vín tejto rodinnej firmy.

Skvelá nálada zúčastneným vydržala celý deň. Zážitky, smiech a relax boli tou najlepšou odmenou za namáhavú celoročnú prácu.

Ing. Ivana Šimovcová
organizátor výletu