Atletická súťaž priniesla krásne športové výkony

minV stredu 16. októbra 2024 sa na mestskom štadióne v Novom Meste  nad Váhom uskutočnil už 26. ročník Športových hier mládeže o pohár primátora mesta. Zmerali si v ňom sily žiaci stredných škôl.

Mladí atléti súťažili v bežeckých disciplínach na 100, 800 a 1500 metrov, nechýbali ani skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou a štafety. Na podujatí panovala výborná atmosféra, ktorú dopĺňalo skvelé slnečné počasie. Krásne výsledky pre našu školu vybojovali Lucia Barteková zo IV.BW – 3. miesto v behu na 100 metrovFilip Černý z II.FT triedy – 2. miesto v skoku do diaľky. Srdečne im blahoželáme a zároveň ďakujeme všetkým našim atlétom za vzornú reprezentáciu školy.

„Primátorov pohár“ však nebol len o súťažení a dosahovaní skvelých výsledkov. Organizátori zdôraznili, že jedným z hlavných cieľov podujatia bolo podporiť zdravý životný štýl medzi mladými a pripomenúť im, že šport je dôležitou súčasťou života. Ukázať mladým ľuďom, že atletika je pre každého. Nejde len o súťaženie a medaily, ale aj o nové priateľstvá, spoluprácu a radosť z pohybu. Podujatie prebehlo úspešne a v športovom duchu, každý účastník si odniesol nielen zážitky, ale aj pocit hrdosti na svoje výkony.

PaedDr. Marta Bednárová
vyučujúca telesnej a športovej výchovy