Animátor voľného času - pridaná hodnota pre študentov

minAj v tomto školskom roku študenti 3. ročníka študijných odborov manažment regionálneho cestovného ruchu a obchodná akadémia absolvovali kurz Animátor voľného času online formou.

Dňa 16. 3. 2022 sa študenti pod vedením skúsenej animátorky, šéftrénerky STAGEMAN Slovensko, Denisy Kovalčíkovej prakticky zoznámili s prácou animátora voľného času. Doplnili si tak teoretické vedomosti získané v škole na odborných vyučovacích hodinách o ďalšie praktické skúsenosti. Študenti sa počas kurzu naučili ako sa  dá organizovať voľný čas a zábava pre dovolenkujúcich a hotelových hostí. Plnili rôzne animačné úlohy hoci online formou, ale bola to zábava. Z každej splnenej úlohy museli poslať animátorke fotografiu.

Absolvovanie kurzu napomôže študentom získať prácu animátora nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zároveň študenti získali o absolvovaní kurzu aj medzinárodný certifikát, ktorý im pomôže pri hľadaní zamestnania v cestovnom ruchu. Práve takáto forma práce môže byť zároveň aj zábavou.

Ing. Ivana Šimovcová,
PK ekonomiky