Ako to robíme my – vzdelávanie pre žiakov ZŠ

minĎalším projektom v rámci celosvetovej kampane Global Money Week 2023 a zároveň našej dlhoročnej spolupráce so ZŠ na ul. kpt. Nálepku v Novom Meste nad Váhom bol projekt Ako to robíme my – vzdelávanie žiakov ZŠ. Dňa 22. 3. 2023 sme pripravili pre žiakov 8. ročníka tejto ZŠ vedomostno-zábavné dopoludnie na tému osobných financií.

Študenti II.AW študijného odboru obchodná akadémia v rámci predmetu finančná gramotnosť pripravili pre hostí prezentácie, finančné hry aj v skupinách a na záver kreatívnu úlohu. Úlohou žiakov bolo poskladať kocku, ktorú mali ozdobiť výrokmi na tému čo pre nich znamenajú peniaze a na záver odprezentovať jedným členom tímu. Každá úloha bola bodovaná a tí najlepší boli odmenení vecnými cenami pánom Marekom Turanom, riaditeľom pobočky VÚB v Novom Meste nad Váhom a zástupkyňou riaditeľky školy Ing. Danielou Mockovou.

Sprievodnými aktivitami dopoludnia bola prezentácia študentských firiem, ktoré pracujú v škole. Firma Coffee Punch (IV.BW hotelová akadémia) prezentáciu viedla v anglickom jazyku a  členovia firmy zároveň pripravili sladké pokušenie - palacinky. Študentská spoločnosť VitaBomb (III.AW obchodná akadémia) sa prezentovala svojimi výrobkami a kvízom o Európskej únii s odmenami.

Zábavné a poučné dopoludnie splnilo svoj účel a bolo príjemným spestrením vyučovania pre všetkých zúčastnených.

Ing. Ivana Šimovcová
Koordinátor Global Money Week 2023