Učitelia odborných predmetov na našej škole absolvovali kurz baristiky

minV stredu 1. júla, deň po oficiálnom ukončení školského roka 2019/2020, kolegovia, ktorí učia odborné predmety budúcich hostinských a študentov hotelovej akadémie, sa zúčastnili jednodňového kurzu základov baristiky. Základným cieľom kurzu bolo pedagógom teoreticky aj prakticky priblížiť jeden dôležitý okruh štúdia ich klientov, ktorých pripravujú na prácu v oblasti hotelierstva a služieb.

Svetom kávy a baristiky ako takej ich sprevádzal absolvent našej školy, bývalý študent hotelovej akadémie (maturoval v roku 2018) pán Denis Szekfü, ktorý si otvoril vlastnú kaviareň na námestí v našom meste. Nazval ju veľmi príhodne OBJEKT...

Baristom v anglicky hovoriacich krajinách je človek, ktorý pracuje s kávovým strojom a špecializuje sa len na prípravu kávy. Učitelia, ktorí kurz absolvovali, si rozšírili obzor, osvojili si základné zručnosti a v príjemnej, kávou prevoňanej atmosfére, konštruktívne strávili prvý júlový deň.

PK gastronómie