Študenti na zaujímavej odbornej exkurzii

minDňa 24. januára 2020 sa študenti študijných a učebných odborov zúčastnili 26. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR a 27. ročníka prezentácie gastronómie a hotelierstva DANUBIUS GASTRO, ktoré sa konalo v priestoroch Incheby v Bratislave.

Veľtrh ITF SLOVAKIATOUR patrí k najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a prináša množstvo prospešných informácií, zaujímavostí a impulzov v cestovnom ruchu u nás doma i v zahraničí. Ponúka a propaguje prírodné a kultúrne krásy Slovenska, Česka i vzdialenejších regiónov sveta. Súčasťou veľtrhu je aj množstvo sprievodných akcií, prezentácií zameraných na prezentáciu regiónu či kraja. Prezentácia DANUBIUS GASTRO ponúka pre našich študentov praktické ukážky zo sveta gastronómie a hotelierstva, ako aj námety na zapojenie sa do súťaží a prezentácií.

Počas celej odbornej exkurzie opäť študenti študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu sprevádzali po jednotlivých navštívených miestach v dopravnom prostriedku, ako aj pri pamiatkach – Bratislavský hrad, či budova Parlamentu SR. Zároveň ich úlohou bolo navštíviť stánok cestovného ruchu podľa zadania a zozbierať najviac informácií o prezentácií stánku, jeho zamerania, marketingu a ohodnotiť ich ponuku a komunikáciu s potenciálnym zákazníkom.

Študenti exkurziu zakončili návštevou nákupného centra Avion v Bratislave a plný zážitkov a chuti cestovať, spoznávať, či variť a piecť sa vrátili spokojní domov.

 

Ing. Ilenčíková, Ing. Šimovcová a Ing. Šebestová
vyučujúce odborné predmety