Študenti gastro odborov na výstave Danubius Gastro 2018

minRovnako ako po minulé roky sa študenti gastro odborov hotelová akadémia a hostinský, hostinská dňa 26. 01. 2018 zúčastnili odbornej exkurzie na Medzinárodnom veľtrhu Danubius Gastro v priestoroch  Incheby v Bratislave.

Študenti si mohli pozrieť širokú ponuku produktov z oblasti gastronómie a hotelierstva na profesionálnej úrovni v zastúpení od mnohých domácich aj zahraničných vystavovateľov, kde získali množstvo informácií od prevádzkovateľov hotelov, reštaurácií, kúpeľov, rôznych typov gastro prevádzok a obchodov. Samozrejme, ani tento rok nechýbali ochutnávky rôznych potravinárskych výrobkov a noviniek v oblasti kulinárstva tých najlepších kuchárskych majstrov.

Inšpiratívne pre žiakov sú aj sprievodné podujatia, kde si porovnávajú zručnosti najlepší barmani, baristi, kuchári, cukrári a pekári z celého Slovenska. Tradíciou vždy býva súťaž v pečení bratislavských rožkov v podaní žiakov stredných škôl a hotelových akadémií a tiež súťaž o najlepší chlieb.

S dobrým pocitom a obohatení novými zážitkami a informáciami, ktoré môžu v budúcnosti študenti zužitkovať pri príprave na maturitné a záverečné skúšky sme sa vrátili šťastne domov.

Ing. Jana Šebestová, Ing. Ján Ragan
učitelia odborných predmetov