Prázdniny na hradoch Beckov a Čachtice

minAsi máloktorý študent sa môže pochváliť tým, že prežil prázdniny na hrade. Takéto prázdniny zažili študentky IV.AW triedy študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Naša škola naďalej pokračuje v plnení Memoranda o spolupráci s hradmi Beckov a Čachtice.

Na Čachtickom hrade svoje teoretické vedomosti a zručnosti zdokonaľovali študentky ako animátorky - „herečky“. Klára Gablechová, Alica Kolníková, Simona Tupá, Dominika Podolanová, Bibiána Bolechová a Magdaléna Knapová sa pod dohľadom skúsenej kastelánky hradu Kataríny Orthovej zapájali do večerných programov – inscenácií, programov pre návštevníkov, hier pre deti, pomoci pri suveníroch a pod.

Na hrade Beckov Erika Jarábková a Diana Ščepková pracovali ako sprievodkyne celé prázdniny. Takmer dennodenne sprevádzali okolo 6 – 7 skupín, ktorých previedli históriou a poviedkami o hrade Beckov. Keď bolo potrebné - zastúpili aj animátorky pri lukostreľbe, či iných hrách pre deti.

Dievčatá získali veľmi veľa skúseností, zručností priamo v praxi, ktoré im nenahradí žiadna teória. „Hodené do vody“ pracovali ako sprievodkyne, animátorky, pomáhali a prikladali ruku k dielu pre zvýšenie návštevnosti našich nádherných hradov v regióne. Táto cenná praktická skúsenosť im pomôže aj v blízkej budúcnosti pri uplatnení sa na trhu práce po skončení štúdia.

Ing. Ivana Šimovcová,
PK ekonomiky