Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

minOlympiáda zo slovenského jazyka a literatúry je dobrovoľnou záujmovou činnosťou žiakov  stredných škôl. Jej poslaním je upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Školské kolo olympiády zo SJL sa konalo na našej škole dňa 3. 12. 2019. Študenti súťažili v dvoch kategóriách a zadania pozostávali z dvoch častí – písomnej a ústnej. Písomná časť bola tvorená z didaktického testu. V ústnej časti si súťažiaci pripravili a predniesli rečnícky prejav na tému: „Čo by presvedčilo ľudí, aby uprednostnili vlakovú či autobusovú prepravu pred osobnými automobilmi?“ Žiaci museli využiť znaky rečníckeho štýlu a uplatniť prvky verbálnej i neverbálnej komunikácie.

Všetkým súťažiacim patrí za účasť vďaka a výsledky olympiády sú nasledovné:

1. Petra Blahutová, III.BW, študijný odbor hotelová akadémia
  2. Kristína Pekníková, II.BW, študijný odbor hotelová akadémia