Animácia na hrade Beckov

minPo skončení základnej školy som veľmi chcela pokračovať v štúdiu na strednej škole, ktorá ponúka štúdium v oblasti cestovného ruchu. Rada cestujem a spoznávam nové miesta a krásy Slovenska. Môj sen sa naplnil, keď ma prijali na SOŠ OaS v Novom Meste nad Váhom na študijný odbor manažment regionálneho cestovného ruchu. Toho času študujem druhý ročník.

V prvom ročníku sme v rámci predmetu prax absolvovali päť odborných exkurzii. Navštívili sme najbližšie okolie Nového Mesta nad Váhom, kultúrne pamiatky, prírodu, zaujímavosti. Asi najviac mi učarovali hrady v našom okolí. Keď naša škola podpísala Memorandum o spolupráci s hradmi Beckov a Čachtice, využila som ponuku pomáhať na hradoch ako animátorka. Postupne praxou som sa zlepšovala a „postúpila som vyššie“ a momentálne už sprevádzam návštevníkov.

Brány hradov sa už po CORONA-19 víruse otvorili a ja som prijala ponuku sprevádzať a animovať na hrade Beckov. Je to výborná príležitosť spojiť teoretické vedomosti s praktickými, naučiť sa komunikovať s ľuďmi, prednášať, zabávať deti, byť asertívna a empatická. Nie je to len zábava, je to zodpovednosť, ale aj radosť z dobre vykonanej práce. Návštevníci ma zvyknú oceniť pochvalou, úsmevom, či spoločnou fotkou na pamiatku s nimi.

Hrad Beckov ponúka každý víkend pre návštevníkov tematické programy – Šašo Becko deťom, či nová výstava Erbovné beštie. Všetkých srdečne pozývam na návštevu tohto zaujímavého hradu.

Diana Ščepková, II.AW
manažment regionálneho CR